japa

ଏହି ସରଳ ଏବଂ ଚମତ୍କାର ମନ୍ତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ତୁମର ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇବ, ଯଦି ତୁମେ ପ୍ରତିଦିନ ଜପ କର।

NEWS

ସନାତନ ଧର୍ମରେ ସକାଳରୁ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ନିୟମ ଏବଂ ଧ୍ୟାନ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି, ଯାହା ପରେ ଆମେ ଆମ ଜୀବନକୁ ସଠିକ୍ ଦିଗ ଦେଇପାରିବା। ଆମର ଧାର୍ମିକ ଶାସ୍ତ୍ରରେ, ଭଗବାନଙ୍କୁ ସକାଳେ ଦେଖିବାର ଏକ ନିୟମ ଅଛି, ତେଣୁ ପୃଥିବୀକୁ ଛୁଇଁଲେ, ପ୍ରଣାମ କରିବାକୁ ଏବଂ କ୍ଷମା ମାଗିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଦିନଟି ଭଲରେ ଚାଲିଥାଏ।

ଆମେ ସକାଳେ ଆମ ମନ ଭିତରେ ଏବଂ ବାହାରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସୁଖ କାମନା କରୁ। ଆମ ଦିନକୁ ଆମ ପାଇଁ ଶୁଭ କରିବା ପାଇଁ ଧାର୍ମିକ ଗ୍ରନ୍ଥରେ କିଛି ପ୍ରତିକାର ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି। ଧାର୍ମିକ ଗ୍ରନ୍ଥଗୁଡ଼ିକର ଲେଖକମାନେ ଜୀବନକୁ ସୁଖୀ, ସମୃଦ୍ଧ, ଆନନ୍ଦିତ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ଜିନିଷ ଏବଂ ରୁଟିନ୍ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ। ଏହାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି, ଆମେ ସମସ୍ତେ ଆମ ଜୀବନରେ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିବା।

ommm

ଶଯ୍ୟାରୁ ବାହାରିବା ମାତ୍ରେ ଦୁଇ ହାତକୁ ଏକତ୍ର ଘଷନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ଦିଆଯାଇଥିବା ମନ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ପଢ଼ନ୍ତୁ। ତୁମେ ସବୁକିଛିରେ ସଫଳତା ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିବ। ଜାଣନ୍ତୁ ସେହି ସରଳ ମନ୍ତ୍ରଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ ଯାହା ଆମ ଜୀବନରେ ଚମତ୍କାର କରିଥାଏ।
ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ପଢ଼ିବା ଦ୍ୱାରା ଦିନଟି ଭଲରେ ଗତି କରେ,

ommmmmmm

ଭାଗ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହୁଏ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ସକାଳେ ଉଠିବା ପରେ କେଉଁ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। କୁହାଯାଏ ଯେ ଦେବତାମାନେ ହାତର ପାପୁଲିରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ସକାଳେ ଉଭୟ ମନ୍ତ୍ରକୁ ଜପ କରନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳ ହୁଏ। ସମସ୍ତ ମଣିଷ ହାତରେ ଅଗ୍ରଭାଗରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ, ମଝିରେ ମା ସରସ୍ୱତୀ ଏବଂ ମୂଳ ଭାଗରେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଅଛନ୍ତି। ଗାଧୋଇବା ସମୟରେ କେଉଁ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ଜାଣନ୍ତୁ। ଗଙ୍ଗେ ଚା ୟାମୁନ୍ ଚାଭା ଗୋଦାବରୀ ସରସ୍ୱତୀ ନର୍ମଡେ ସିନ୍ଧୁ କାଭେରୀ ୱାଟରସ୍ମିନ୍ସନିଡିମ୍ କୁରୁ।

ଏହା ପରେ, ସକାଳେ ଗାଧୋଇବା ସମୟରେ ସମସ୍ତ ପବିତ୍ର ମନ୍ଦିର ଏବଂ ନଦୀ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ। ଏହି ମନ୍ତ୍ର ସହିତ ଗଙ୍ଗା, ଯମୁନା, ଗୋଦାବରୀ, ସରସ୍ୱତୀ, ନର୍ମଦା, ସିନ୍ଧୁ, କାବେରୀ ପରି ସମସ୍ତ ପବିତ୍ର ନଦୀ ସ୍ମରଣୀୟ। ଚମତ୍କାର ମନ୍ତ୍ର ମଙ୍ଗଲମ୍ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ, ମଙ୍ଗଲମ୍ ଗରୁଡାୱାଜା ମଙ୍ଗଲମ୍ ପଣ୍ଡ୍ରିକାନ୍କଶମ୍, ମଙ୍ଗଲକାୟା ତାନୋ ହରି। ପ୍ରଭୁ ବିଷ୍ଣୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ, ଯାହାର ପତାକା ରେ ଗରୁଡ ଅଛି, ସେ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ, ଯାହାର ଆଖି ପରି, ପ୍ରଭୁ ହରି ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ। ମନ୍ତ୍ରର ଉପକାରିତା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କେଉଁ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ପୂଜା, ବିବାହ, ଆରତୀ ସମୟରେ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *