rasi

୧୨ ଡ଼ିସେମ୍ବର ୨୦୨୧ ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ମଙ୍ଗଲିକ୍ ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ | ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ମିଟିଂ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ | ତୁମର ଚାରିପାଖରେ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର ଯତ୍ନ ନିଅ, କାରଣ ଅନ୍ୟ କେହି ତୁମର କାମ ପାଇଁ ଶ୍ରେୟ ନେଇପାରେ | ଆଜି ଆପଣ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆଜି, ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟରେ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ସମୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ | ତୁମର ଇଚ୍ଛା ପ୍ରାର୍ଥନା ମାଧ୍ୟମରେ ପୂରଣ ହେବ | କାର୍ଯ୍ୟର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଆଜି ବିଶେଷ ଅବଦାନ ଦେଉଛି | ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ |

ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି, ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ | ଚାଟ୍ ଏବଂ ଗୁଜବରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ | ଆଜି ଦିନସାରା ସୁଖ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ରହିବ | ଆପଣ ବ୍ୟବସ୍ଥିତ ଭାବରେ ଏକ ଅର୍ଥନୈତିକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଆଜି ଏକ ସୃଜନଶୀଳ ପ୍ରବୃତ୍ତି ହୋଇପାରେ | ତୁମର ସୃଜନଶୀଳ ଶକ୍ତି ଆଜି ସର୍ବୋତ୍ତମ ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ପତିଙ୍କ ଅସାବଧାନତା ସମ୍ପର୍କର ଦୂରତା ବଢିପାରେ | ଆପଣ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଏବଂ ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ମନ ବାହ୍ୟ ଜଗତ ଦ୍ୱାରା ବିଭ୍ରାନ୍ତ ଓ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରେ, ଆଜି ଅଟିଷ୍ଟିକ୍ ରହିବା ଏବଂ ଆମର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାରବାରରେ ତୁମେ ବହୁତ ସତର୍କ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | ତୁମର ସମସ୍ୟା ଏବଂ ହୃଦୟରୁ ସେମାନଙ୍କର ସମାଧାନ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର | ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବଜାୟ ରଖିପାରିବେ | ସୃଜନଶୀଳ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ହାତ ମିଳାନ୍ତୁ | ଏବଂ କାହାର ଦୃଶ୍ୟ ଆପଣ ଦେଖନ୍ତି | ଆଜି ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଲୋକ ଆଶ୍ରୟ ନେବାକୁ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିବେ | ଏହି ଲୋକମାନେ ପରେ ଆପଣଙ୍କ କାମକୁ ଆସିବେ | ଭାବପ୍ରବଣ ଚିନ୍ତାଧାରା ମୁକ୍ତ ହେବ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ | ପରିବାର ଏବଂ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାର କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଆସିପାରେ |

mithun

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି ସାମାଜିକ ଦାୟିତ୍ ଗୁଡିକ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଡିସଚାର୍ଜ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କକୁ ଦୃଢ କରନ୍ତି | ମହିଳାମାନେ ନିଜେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | ଆଜି ଆମେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବୁ ଏବଂ ସେଗୁଡିକୁ ସଫଳତାର ସହିତ ପୂରଣ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବା | ତୁମର ମଜା ଦିନ ଆସୁଛି | ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ନୂତନ ଲୋକଙ୍କୁ ଜୀବିକା ଏବଂ ରୋଜଗାରର ନୂତନ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ | ନୂତନ ସଫଳତା ସୁଖ ଆରମ୍ଭ କରିବ, ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକର ସଫଳତା ସହିତ ମନ ଖୁସି ହେବ | ଚାକିରି କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନୀରବ ରହିବା ଆଜି ଲାଭଦାୟକ ହେବ |

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଭଲ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ରହିବ | ପୁରୁଣା ନିବେଶ ଯୋଗୁଁ ଆୟର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି | ବୈଦେଶିକ ବାଣିଜ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ଆଜି ବିଶେଷ ସଫଳତା ଏବଂ ଲାଭ ପାଇବେ | ବୈଦ୍ଧିକଆଲୋଚନାରେ, ବିବାଦର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆଜି, ଆମେ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ସଫଳତାର ସହିତ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବା | ହଠାତ୍ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଖର୍ଚ୍ଚ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଆର୍ଥିକ ବୋଝ ପକାଇପାରେ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ | ଏହି ଦିନ, ଆପଣ ଆତ୍ମ-ସଚେତନ ହେବେ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଏବଂ ସଫଳତାର ପଥରେ ଚାଲିବେ |

କନ୍ୟା ରାଶି :ଆଜି ତୁମର ମଜା-ହବି ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ପଛରେ ବିତାଇ ପାରିବ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆପଣଙ୍କର ଏକ ଅଭିଯୋଗ ରହିବ | ସ୍ୱଭାବରେ ଦୃଢ ଏବଂ ବକ୍ତବ୍ୟରେ ସଂଯମ ରୁହ | ଶାରୀରିକ ଅସୁବିଧା ଏବଂ ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ମନ ବିଚଳିତ ହେବ | ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ରହିବ, ଯାହା ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢାଇବା | ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ଆସିବ ଏବଂ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଖୁସି ହେବ | ଅତ୍ୟଧିକ ଭାବପ୍ରବଣ ହେବା ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ, ତେଣୁ ଭାବପ୍ରବଣ ଚାର୍ଜରେ ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ |

kanya

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ପରିବାରରେ ଆନନ୍ଦର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହେବ | ବ୍ୟବସାୟ ଭ୍ରମଣ ଏବଂ ଜମି ବିନିଯୋଗ ଲାଭଦାୟକ ହେବ | ନ୍ୟାୟ ଦୃଢ ହେବ। ଆଜି ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ମନକୁ ଆସିପାରେ | ଆଜି କାମ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ | ସେଠାରେ ଯାତ୍ରା ହେବ | ଅଧ୍ୟୟନ ଅପେକ୍ଷା କମ୍ ଧ୍ୟାନ କିମ୍ବା ଘରେ ଅପେକ୍ଷା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଇବା ହେତୁ ଆଜି ପିଲାମାନେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଅଫିସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି | ବ୍ୟବସାୟିକ ଲାଭ ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଚାକିରି ମଧ୍ୟ ବୃତ୍ତି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭ ଏବଂ ସୁଯୋଗରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ |

ବିଛା ରାଶି : ଆଜି ତାଙ୍କ ଅତୀତରୁ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଏବଂ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ | ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ଯାହାର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଭେଟିବ | ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଶୁଭ ଦିନ, ବଡ଼ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି | ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ସଫଳତାର ସହିତ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବ | କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ହେବ | ନାବାଳିକାଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ଖବର ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ | ଆପଣ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ନିଜକୁ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଆଜି ତୁମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ |

ଧନୁ ରାଶି: ଆଜି ଆପଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | କାମକୁ ମନ ଦେବ ନାହିଁ | ଅଧ୍ୟୟନ ଏବଂ ଲେଖିବାରେ ଅସୁବିଧା ହେବ | ଶୀଘ୍ର ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ସଂଯୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ, ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇ ପାରିବେ | ଯେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୁବକମାନେ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି ସେଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ | ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି କ୍ଷତିକାରକ ପ୍ରମାଣ କରିପାରିବ | ଘରେ ମଙ୍ଗଲିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ସଂଗଠିତ ହୋଇପାରିବ | ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ନିକଟ ଭ୍ରମଣ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ସମ୍ଭବ | ପରିବାର ସହିତ କିଛି ରାତି ସମୟ ବିତାଇବା ଭଲ ହେବ | ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ତୁମର ସ୍ଥିର ବଜେଟରୁ ଦୂରେଇ ଯାଅ ନାହିଁ |

dhanu

ମକର ରାଶି:ଆଜି ଆପଣ ଚିନ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ | ଯାନବାହନ, ଯନ୍ତ୍ରପାତି ଯତ୍ନର ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ | ଆଜିର ଦିନର ସଫଳତା ପାଇଁ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରି ଦିନ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ | ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ | ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକର ପୁନର୍ବିଚାର କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି | ଆଜି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସନ୍ତୋଷଜନକ ଭାବେ ଶେଷ ହେବ | ବୈଦେଶିକ ବାଣିଜ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ସଫଳତା ଏବଂ ଲାଭ ପାଇବେ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ତ୍ରୁଟି ବଦଳରେ ତୁମ ଜୀବନରେ ଥିବା ଭଲ ଜିନିଷକୁ ଦେଖ | ଏକ ନୂତନ ଯାନ କିମ୍ବା ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା ହୋଇପାରେ | ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ସ୍ୱର କିଛି ଲୋକ ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଶିକ୍ଷାଗତ ସୁବିଧା ପାଇବେ | ଆଜି ଏପରି ଏକ ଦିନ, ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଚାହୁଁଥିବା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ସେପରି ହେବ ନାହିଁ | ତୁମେ କିଛି ଯୋଗ କରିବା ଭଲ | ସହଭାଗୀତା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଂଶୀଦାର କର | ଆପଣ ଯାହା ଭାବୁଛନ୍ତି ତାହା କରନ୍ତୁ | ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଘଟଣାର ତଳ ଭାଗକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ | ସମାନ ପୁରୁଣା କାରଣଗୁଡିକ କିଛି ସାମ୍ପ୍ରତିକ ଘଟଣା ପାଇଁ ଦାୟୀ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ ବହୁତ ଆଘାତ ଦେଇଛି |

ମୀନ ରାଶି : ତୁମର ଦିନ ଭଲ ଖବର ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଶାସନରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ | ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରୁହ | ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ରହିବ | ଧର୍ଯ୍ୟ ଧରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି ଏବଂ ଭଗବାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ଵାସ କରି ସବୁକିଛି ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇପାରିବ | ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ତୁମର ପ୍ରତିଭା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ଦେବ | ଆଜି ଦିନସାରା ଉପଭୋଗ ମନରେ ରହିବ | ତୁମେ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବସ୍ଥିତ ଭାବରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବ ଏବଂ ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ | ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ ଆପଣ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *