rasi

୧୪ ଡ଼ିସେମ୍ବର ୨୦୨୧ ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ : ମେଷ ରାଶିର ଉଭୟ କୌଶଳ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯିବ | ରବି ପୁଷ୍ପା ମହାଯୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ସୁବିଧା ଦେଇପାରେ | ଯଦି ତୁମେ ଜଣେ ଛାତ୍ର, ତେବେ ତୁମେ ଅଧ୍ୟୟନ ଭଳି ଅନୁଭବ କରିବ | ଆପଣ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ | କ୍ୟାଟରିଂରେ ଉନ୍ନତି ହେବ | ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରିୟ ଖାଦ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିବ | ମଧୁରତା ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ରହିବ | ଜୀବନରେ କଠିନ ପରିସ୍ଥିତି ଦୂର ହେବ | ପଦୋନ୍ନତିର ଭଲ ଖବର ଅଫିସରେ ମିଳିପାରିବ | ବଡ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ବହୁତ ଖୁସି ହେବେ | ତୁମର ଦୃଢ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତାର ରାସ୍ତାରେ ନେଇଯିବ | ଆପଣ ରଖିଥିବା କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଫଳ ଦେବ |

ବୃଷ ରାଶି : ଏହା ବୃଷ ରାଶି ଉପରେ ମିଶ୍ରିତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ | ତୁମେ ତୁମର କାମରେ ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବ | ଘରେ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ପରିବାରର ସୁଖ ବଢେଇପାରେ | ଆପଣ କୌଣସି ଦୂର ଦୂରାନ୍ତର ଯାତ୍ରାକୁ ଏଡ଼ାଇବା ଉଚିତ୍ | ପ୍ରସନ୍ନତା ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିପାରେ | ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁଙ୍କଠାରୁ ଉପହାର ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି | ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ କ୍ଷତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ | ତୁମର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | କୋର୍ଟ କୋର୍ଟ ମାମଲା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି | କୌଣସି ପୁରୁଣା ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ମାନସିକ ବିକୃତି ରହିବ | ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ, ଚତୁରତାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ମିଥୁନ: ମିଥୁନ ଲୋକମାନେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବେ | ରବି ପୁଷ୍ପ ଯୋଗ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଭଲ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବାକୁ ଯାଉଛି | ତୁମେ ତୁମର ଅସମାପ୍ତ ବ୍ୟବସାୟ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବ | ସଫଳତାର ପଥରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୂର କରାଯିବ | ନୂତନ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ବନ୍ଧୁ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଭଲ ହେବ | ତୁମେ ତୁମର ଯୋଜନା ଚୂଡାନ୍ତ କରିପାରିବ | ପ୍ରେମ ସାଥୀ ସହିତ ରୋମାନ୍ସ ବଢିବ | ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ମନୋରଞ୍ଜନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ | ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଲୋକମାନେ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ପାଇବେ | ତୁମେ ତୁମର ଭବିଷ୍ୟତ ସୁରକ୍ଷିତ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବ |

mithun

କର୍କଟ : ରବି ପୁଷ୍ପ ଯୋଗ କର୍କଟ ରୋଗ ଉପରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ | ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅସୁବିଧା ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ | ଆପଣଙ୍କ ପାରିବାରିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାବେଳେ, ଏହାକୁ ବିଚାର କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ | ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗିବାକୁ ପଡିପାରେ | ଆପଣଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ନଜର ରଖନ୍ତୁ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ଘଟିବ | ତୁମର ଆଚରଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ଲୋକପ୍ରିୟତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |

ସିଂହ ରାଶି : ସେମାନଙ୍କ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ | ସେମାନେ ତୁମ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରି ତୁମର କ୍ଷତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ | ତୁମର ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଭାବନାରେ ବୁଡ଼ି କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ | ପିତାମାତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରାଯିବ | ଗୁରୁତର ପରିସ୍ଥିତିରେ ପିତାଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିପାରେ | ଆପଣ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ନୂଆ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ | ସହକର୍ମୀମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ହଠାତ୍ ଆପଣ ଧନର ପଥ ପାଇପାରିବେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ | ଯାନ ବ୍ୟବହାରରେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ପଡିବ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ରାଶିର ଦେଶବାସୀ ଏହି ମହାଯୋଗର ମିଶ୍ରିତ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ | ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏପରି ଅନେକ ଘଟଣା ହୋଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ନୂଆ ମୋଡ଼ ଆଣିବ | ଜୀବନ-ସାଥୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଦକ୍ଷେପରେ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକରେ, ତୁମେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ହେବ | ଆପଣ ପରିବାର ପାଇଁ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଜିନିଷ ପାଇଁ ସପିଂ କରିପାରିବେ | ଛାତ୍ର ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିବେ | ପିତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରେ | ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ | ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରିୟତମ ସହିତ ସର୍ବୋତ୍ତମ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବିତାଇବ |

kanya

ତୁଳା ରାଶି : ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟମ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ | ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ | ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ କୌଣସି ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ଆପଣ ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା କରିପାରନ୍ତି | ତୁମର ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବାକୁ ପଡିବ | ଶାରୀରିକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | ତୁମର ଖାଇବା ଅଭ୍ୟାସରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ଆବଶ୍ୟକ | ପରିବାରର ଲୋକମାନେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ଚାକିରୀ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ | ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିପାରେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ବହୁତ ଅଶାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରିବେ |

ବିଛା ରାଶି: ବିଛା ରାଶିର ଚିହ୍ନଗୁଡିକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପଡିପାରେ | ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରବୃତ୍ତି ଥିବା ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଦୂରତା ରଖନ୍ତୁ | ପରିବାରରେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଜୀବନସାଥୀ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରିବେ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇପାରେ, ଯାହା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବ | କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ତୁମର ମନୋଭାବକୁ ସକାରାତ୍ମକ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଅଦ୍ଭୁତ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସାହସ ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ |

ଧନୁ ରାଶି: ଧନୁ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଏବଂ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଅସନ୍ତୁଳନ ଅଛି | ଏହି ଗ୍ରାଣ୍ଡ ସମୁଦାୟ ହେତୁ ଆପଣ ଟଙ୍କା ହରାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଟଙ୍କା କାରବାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ଭଲ ରହିବ | ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଯେକୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ | ଇଶ୍ୱରଙ୍କୁ ପ୍ରତି ତୁମର ଭକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ମନ ବଢାଇବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଶାନ୍ତ ରଖିବ | ପୁରୁଣା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଭେଟିପାରେ | ଯେଉଁମାନେ ସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ, ସେମାନେ ମିଶ୍ରିତ ସୁବିଧା ପାଇବେ | ତୁମର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ତୁମେ ସବୁକିଛି ସମ୍ଭବ କରିବ |

dhanu

ମକର ରାଶି : ରବି ପୁଷ୍ପା ମହାଯୋଗା ମକର ରାଶି ଉପରେ ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ | ତୁମେ ଶକ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସଠିକ୍ ଫଳାଫଳ ପାଇବ | ତୁମ ଭିତରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ପ୍ରବାହ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରେ | କାର୍ଯ୍ୟ ପରିବେଶ ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରହିବ | ତୁମେ ତୁମର ସମସ୍ତ ଦାୟିତ୍ କୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛ | ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଭେଟିପାରେ | ତୁମର ଶାଶୁମାନଙ୍କ ସହିତ ତୁମର ସମ୍ପର୍କ ଉନ୍ନତ ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ | ହଠାତ୍ ଅର୍ଥନୈତିକ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ସମ୍ପତ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ |

କୁମ୍ଭ : କୁମ୍ଭ ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସଫଳ ହେବ | ରବି ପୁଷ୍ପା ମହାଯୋଗା ହେତୁ ତୁମେ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସନ୍ତୋଷଜନକ ଫଳାଫଳ ପାଇବ | ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ସହିତ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମାନ ହାସଲ କରାଯିବ | ତୁମେ ତୁମର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବ | ପତିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ | ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ବାସ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଭଲ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ଅବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ କଥା ଆଗକୁ ବଢିପାରେ| ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ପାଇବେ | ତୁମେ ତୁମର କ୍ୟାରିଅରରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଆଗକୁ ବଢିବ

ମୀନ ରାଶି : ଲୋକଙ୍କ ସମୟ ମିଶ୍ରିତ ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ବାହ୍ୟ କ୍ୟାଟରିଂ ଯୋଗୁଁ ପେଟରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇପାରେ | ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଭାରି କ୍ଷତିର ଲକ୍ଷଣ ପାଇଛନ୍ତି, ତେଣୁ ବ୍ୟବସାୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ | ପତି ସାମାନ୍ୟ ହାଲୁକା ହୋଇପାରେ | ତୁମର ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରକାଶ ପାଇବାକୁ ଭୟ କରୁଥିବାରୁ ଶ୍ରେଣୀର ପ୍ରେମୀମାନେ ବହୁତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ | ଯଦି ଆପଣ ଭାଗିଦାରୀରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରଥମେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ | ତୁମ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *