rasi

୧୬ ଡ଼ିସେମ୍ବର ଗୁରୁବାର ୨୦୨୧ ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ନିଜକୁ ଶକ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନୁଭବ କରିବେ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବ | ଘର ଉପଯୋଗୀ ଜିନିଷ କିଣିବ | ବିଶ୍ୱସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ହେବ | ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ଛାତ୍ର କିମ୍ବା ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଯତ୍ନର ସହ ଗାଡି ଚଲାନ୍ତୁ | ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଯାନ କିମ୍ବା ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି କିଣନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ ନାହିଁ |

ବୃଷ ରାଶି : ଅନିୟମିତତା ହେତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତିକୂଳ ହୋଇପାରେ। ଜୀବନ-ସାଥୀଙ୍କ ସୁନ୍ଦର ଚିକିତ୍ସା ଆପଣଙ୍କ ଦିନକୁ ଖୁସି କରିପାରେ | ଅଦାଲତର ଅଦାଲତଗୁଡ଼ିକ ଘୂର୍ଣ୍ଣନ କରିପାରେ | ପିଲାମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଅଳ୍ପ ସମୟ ନିଅନ୍ତୁ | ଏକ ସହଭାଗୀତା ବ୍ୟବସାୟକୁ ଯିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଅତୀତରେ କରାଯାଇଥିବା କଠିନ ପରିଶ୍ରମକୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇପାରେ | ଆଜି ତୁମର ଧାରା ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଆଡକୁ ରହିବ | ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନେ ଅଲଗା ହୋଇପାରନ୍ତି | ଭାଗ୍ୟ ତୁମ ସହିତ ଅଛି |

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆଜି ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ | ଶାରୀରିକ ସୁବିଧାଗୁଡ଼ିକର ଧାରା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ଆଦର୍ଶଗତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ରହିବ | ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର | ଆତ୍ମ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ଭାବରେ ବ୍ୟବସାୟିକ କ୍ଷତିକୁ ଏଡାଯାଇପାରିବ | ଅତ୍ୟଧିକ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ଚାପ ହ୍ରାସ କରନ୍ତୁ | କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର ସମାଧାନ ପାଇଁ ତୁମର ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ପ୍ରଭାବ ବ୍ୟବହାର କର | ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ କାମ କରନ୍ତି, ତେବେ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଏବଂ ପଦୋନ୍ନତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

mithun

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଉତ୍ସାହକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖନ୍ତୁ, କାରଣ ଅଧିକ ସୁଖ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ଜୀବିକା ଏବଂ ସୁଖର ମାଧ୍ୟମ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ | କାହାଠାରୁ ସହଯୋଗ ଆଶା କର ନାହିଁ | ବୈଦ୍ଧିକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଦ୍ୱାରା ଭୟ ଦୂର ହେବ | ଯେଉଁମାନେ ବିଦେଶ ଯିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ବିଦେଶ ଯିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ଆପଣ ଲାଭ ପାଇବେ | ସେୟାର ବଜାରରେ ବିନିଯୋଗ ଶୁଭ ହୋଇପାରେ | ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ |

ସିଂହ ରାଶି : ଗଣେଶ ଜୀ କୁହନ୍ତି ଆଜି ତୁମେ ବହୁତ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବ, ଘର ସମ୍ପତ୍ତି ନେବା ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ | ଦୀର୍ଘ ଦିନର ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ଏକ ନୂଆ ରୂପ ଦେବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ | ଆଜି ଏକ ଦଳ ପରି କାମ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ହସ ଏବଂ ମଜାରେ ଖୁସି ହେବ | କାହାକୁ ଅନ୍ଧ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱାସ କର ନାହିଁ | କେହି କେହି ତୁମର କାମକୁ ଅବରୋଧ କରିପାରିବେ | ଆଜି ଆପଣ ପାର୍ଟି ଏବଂ ମଜା ପାଇଁ ଭଲ ମନୋଭାବରେ ରହିବେ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି, ଚିନ୍ତାଧାରାରେ ଆଗକୁ ବଢିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି | ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ, ଏହା ଦିନ ଏବଂ ଦିନ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ହେବ | ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁ, ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଭେଟିବେ | ପତି ଚିନ୍ତିତ ହେବେ | ବିନିଯୋଗ ଚାକିରିକୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦିଆଯିବ | ବଡ ଭାଇ ସହିତ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇପାରେ | ଯଦି ଆପଣ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ | ଭୁଲ ଧାରଣା ହଟାଯିବ | ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ଧର୍ଯ୍ୟର ସହିତ ଗତି କର, ସଫଳତା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ମିଳିବ |

kanya

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ଉନ୍ନତ ଜୀବନ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଉନ୍ନତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ | ବାଣିଜ୍ୟରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଆସିବ | ଯୋଗ୍ୟତା ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ | କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ | ବୈଦ୍ଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳ ହେବ | ବିନିଯୋଗ ଚାକିରିକୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦିଆଯିବ | ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ହେତୁ ତୁମର ବୈବାହିକ ଜୀବନ ଛଡ଼ାଇ ନିଆଯାଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କ ଶତ୍ରୁମାନେ ଆପଣଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ପାରିବାରିକ ଦାୟିତ୍ବ ବଢିପାରେ

ବିଛା ରାଶି : ଗଣେଶ ଜୀ ଆଜି କୁହନ୍ତି ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ପ୍ରେମ ଜଣାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସଫଳତାର ଅଧିକ ସମ୍ଭାବନା ରହିବ | କିନ୍ତୁ ମନେରଖନ୍ତୁ, ଶୀଘ୍ର କିମ୍ବା ଶୀଘ୍ର କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ | ତୁମର ଆଚରଣକୁ ସକାରାତ୍ମକ ରଖ | ଶୀଘ୍ର ସଫଳତାର ଦ୍ୱାର ଖୋଲିବ | ଉପଯୁକ୍ତ ପରାମର୍ଶ ନେବାକୁ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସାବଧାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | ମନ କିଛି ଜିନିଷ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରେ | ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱାସ କର ନାହିଁ |

ଧନୁ ରାଶି: ବ୍ୟବସାୟରେ ଅନୁକୂଳ ଲାଭ ହେବ | ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହିତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ରହିବ | ତୁମର ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଦିନ, ଯେହେତୁ ତୁମର କିଛି ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବିଶ୍ରାମ ପାଇବ | କିନ୍ତୁ ତୁମର ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକୁ ବ୍ୟବହାରିକ ରଖ, ପିଲାମାନଙ୍କର ଅଗ୍ରଗତି ସୁଖ ବୃଦ୍ଧି କରିବ | ମାନସିକ ପରିସ୍ଥିତି ତିକ୍ତ ହୋଇଥିବାରୁ ପରିବାରରେ ବିବାଦ ବା ବିବାଦ ହୋଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ |

dhanu

ମକର ରାଶି: ଆଜି, ଆପଣ ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଦ୍ୱାରା ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ | ସଂପର୍କରେ କିଛି ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ଅଛି | କୌଣସି ପ୍ରକାର ବିତର୍କରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଚାପ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ | ବ୍ୟବସାୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସମୟ ଭଲ ଅଟେ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଉଦ୍ୟମ ମୂଲ୍ୟବାନ ହେବ | ତୁମର ସୁଖର ମାଧ୍ୟମ କିଣିବା କିମ୍ବା କ୍ରୟ କରିବାର କ୍ଷମତା ରହିବ | ଅଳସୁଆ ହୁଅ ନାହିଁ | କାର୍ଯ୍ୟ ଦୂର ହେବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ସମ୍ଭାବନାଗୁଡିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇପାରିବ | ଆଜି ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ସପିଂ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଯିବ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆପଣ ଏକାକୀ ଅନୁଭବ କରିବେ | ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | କଳା ପ୍ରତି ଏକ ଧାରା ରହିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ଚୁକ୍ତିନାମା ହେବ | ଆୟର ବୃଦ୍ଧି ହେଉଛି ସମୁଦାୟ | ତୁମର ସାମାଜିକ ଜୀବନକୁ ପରିତ୍ୟାଗ କର ନାହିଁ | ତୁମର ବ୍ୟସ୍ତ ରୁଟିନ୍ ରୁ ଟିକିଏ ସମୟ ନିଅ ଏବଂ ତୁମ ପରିବାର ସହିତ ଏକ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଯୋଗ ଦିଅ | ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ କରିବ | ଜମା ପୁଞ୍ଜି ବୃଦ୍ଧି କରିବା ସମ୍ଭବ ଅଟେ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମ୍ପର୍କ ସହାୟକ ହେବ | ପ୍ରେମ ପାଇଁ ସମୟ ବହୁତ ଭଲ | ବିବାହିତ ଜୀବନ ସୁଖଦ ହେବ |

ମୀନ ରାଶି : ଗଣେଶ ଜୀ କୁହନ୍ତି ଆଜି ତୁମର କ୍ୟାରିୟର ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅ | ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିପାରେ | ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ | ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ଚୁକ୍ତିନାମା ହେବ | ଚିନ୍ତା ଏବଂ ଟେନସନ ହେବ | ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ତୁମ ପରିବାର ପ୍ରତି ଅଶାଳୀନ ବ୍ୟବହାର କର ନାହିଁ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣକୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ | ରୋମାନ୍ସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିସ୍ତାରିତ ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଇବ ନାହିଁ | ଏହା ପାରିବାରିକ ଶାନ୍ତିକୁ ବିଘ୍ନ କରିପାରେ | ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ଗୋପନୀୟତାର ଯତ୍ନ ନେବା ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *