water

ଜାଣନ୍ତୁ ଗରମ ପାଣିର ପିଇବାର ଉପକାରିତା ।

HEALTH

କରୋନା ପୁଣି ଥରେ ବିଶ୍ୱ କୁ ଘେରି ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିପାରିବା, ଏହା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ଯେ ଓମିକ୍ରନ୍ ପରେ ଏହାର ନୂତନ ପ୍ରକାର, ଫ୍ରାନ୍ସରେ ନିଶ୍ଚିତ ହେବା ପରେ ଲୋକଙ୍କ ଚିନ୍ତା ଅଧିକ ବଢ଼ିଛି। କରୋନାର ତୃତୀୟ ତରଙ୍ଗର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସରକାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛନ୍ତି। ସରକାର ଲୋକଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପୁଣି ଥରେ ଆମେ କରୋନା ଦ୍ୱାରା ଘେରି ରହିଛୁ ଏବଂ ଏହାର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ମାସ୍କ ଲଗାଇବା,

ହାତ ଧୋଇବା, ପରିମଳ କରିବା, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଅନୁସରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଏହାକୁ କଠୋର ଭାବରେ ପାଳନ କରାଯିବା ଉଚିତ।ଡାଏଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସୁସ୍ଥ ରହିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ପାଗ ଯୋଗୁଁ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଥଣ୍ଡା ଏବଂ କାଶକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। କାରଣ ଏଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ କରୋନାର ଲକ୍ଷଣ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଅଧିକ ସମସ୍ୟା ଅଛି ତେବେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ବିଳମ୍ବ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ,

watter

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଘରୋଇ ଉପଚାରରେ ଗରମ ପାଣି ପିଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଏକ ବନ୍ଦ ନାକ ଖୋଲିବ ଗରମ ପାଣି ପିଇ ଏହି ଅବରୋଧଗୁଡିକ ଖୋଲାଯାଏ। ଏହା ମଧ୍ୟ ଗଳାର ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ। ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନରେ ଉନ୍ନତି ଆଣେ | ରକ୍ତର ସଠିକ୍ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନ ଅନେକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। ଗରମ ପାଣିରେ ଗାଧୋଇବା ଦ୍ୱାରା ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନରେ ଉନ୍ନତି ଆସିଥାଏ।

ଶରୀରକୁ ଡିଟକ୍ସାଇଜ୍ କରେ। ଗରମ ପାଣି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରକୁ ସହଜରେ ଡିଟକ୍ସାଇଡ୍ କରାଯାଇପାରେ। ଫଳସ୍ୱରୂପ, ରକ୍ତରେ ଥିବା ମଇଳା ସହଜରେ ମିଶ୍ରିତ ହୋଇ ପରିସ୍ରା ଦେଇ ଯାଇଥାଏ। ଗରମ ପାଣି ପିଇବା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ନାୟୁ ପ୍ରଣାଳୀରେ ସକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଏହା ମନକୁ ସକ୍ରିୟ ଏବଂ ତୀକ୍ଷ୍ଣ କରିଥାଏ ଏବଂ ମନୋବଳକୁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ରଖେ। ଯେତେବେଳେ ମନୋବଳ ଭଲ ହୁଏ, ସେତେବେଳେ କମ୍ ଚାପ ରହିଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *