shani-4-735x400

କୋଧିତ ହେଲେ ଶନି ଦେବ, ଆଜିଠାରୁ ଏହି ସବୁ ରାଶି ଉପରକୁ ମାଡି ଆସୁଛି ବିପଦ ।

RASIPHALA

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଶନି ଦେବ କର୍ମର ଦାତା ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମନୁଷ୍ୟକୁ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁସାରେ ଫଳ ଦିଅନ୍ତି | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଶନି ଦେବଙ୍କର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ଶୁଭ ଦର୍ଶନ ଥାଏ, ତେବେ ଏହି କାରଣରୁ ଜୀବନରେ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ, କିନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଶାନୀଙ୍କ ମନ୍ଦ ଆଖି ଥାଏ, ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେବାକୁ ଲାଗେ | । ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କର କୈଣସି ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳତା ପାଏ ନାହିଁ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ଶନିଙ୍କ ଭଲ ଦର୍ଶନ ତାଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ଏବଂ ସେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ଆରାମରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ଶନି ଦେବତା ନ୍ୟାୟର ଦେବତା ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହାର ଦଶା ବା ମହାଦଶା ସମୟରେ ଶନି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଫଳ ଦେଇଥାଏ | ଆଜି, ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ, କେଉଁ ରାଶିରେ ଶନିଙ୍କ ସାଢେସାତୀ ଚାଲିଛି ଏବଂ ଶନି ଶାନ୍ତି ପାଇଁ କେଉଁ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି |

shani dev

ଶନିଙ୍କ ସାଢେସାତୀ ଏହି ରାଶିର ଉପରେ ଚାଲିଛି |
ଯେଉଁ ମାନଙ୍କର ଧନୁ ରାଶି, ମକର ରାଶି ଏବଂ କୁମ୍ଭ ରାଶି ଅଛି, ଶନିଙ୍କ ସାଢେସାତୀ ର ପ୍ରଭାବ ଚାଲିଛି | କଣ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଶନି ସାଢେସାତୀ ତିନୋଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଘଟିଥାଏ | ଧନୁ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହାର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଚାଲିଛି | ଶନିଙ୍କ ସାଢେସାତୀ ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମକର ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଚାଲିଛି | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଶନିଙ୍କ ସାଢେସାତୀ ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୁମ୍ଭ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଚାଲିଛି। ଧନୁ ରାଶି ଥିବା ଲୋକମାନେ ଏପ୍ରିଲ୍ 29, 2022 ରେ ଶନିଙ୍କ ସାଢେସାତୀ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ।

କେଉଁ ରାଶି ଚିହ୍ନରେ ଶନିଙ୍କ ଦଶା ଚାଲୁଛି ଏଠାରେ ଜାଣନ୍ତୁ?

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳା ରାଶି ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଶନିଙ୍କଦଶା ଚାଲିଛି। ଏପ୍ରିଲ୍ 29, 2022 ରେ, ଯେତେବେଳେ ଶନି କୁମ୍ଭ ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ, ଏହି ଉଭୟ ରାଶି ଶାନୀଙ୍କ ଦଶାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ |

ଶନି ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଏହି ପ୍ରତିକାର ଗୁଡିକ କରନ୍ତୁ |

shani dev

ସେହି ଲୋକମାନେ, ଯେଉଁମାନେ ଶନୀଙ୍କ ସାଢେସାତୀ କିମ୍ବା ଶନିଙ୍କ ଦଶା ପ୍ରଭାବରେ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମହମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟା ମନ୍ତ୍ର ଏବଂ ଶନି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଲାଭଦାୟକ ହେବ |

ଭଗବାନ ଶିବ ଏବଂ ମହାବାଲି ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଶନି ଦୋଶଙ୍କ ଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଏ |
ଯଦି ଆପଣ ଶାନୀଙ୍କ ଧାୟା କିମ୍ବା ଶନିଙ୍କ ସାଦାସୀ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଶନିବାର ଦିନ ତେଲ, ହରଡ ଡାଲ, ଲୁହା, ତେଲ, କଳା ପୋଷାକ ଇତ୍ୟାଦି ଦାନ କରନ୍ତୁ | ଯଦି ଆପଣ ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ସହିତ ଜଡିତ ଜିନିଷ ଦାନ କରନ୍ତି, ତେବେ ତୁମେ ତୁମ ଜୀବନରେ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଇବ |

ଯଦି ଶନିଙ୍କ ଦଶା କିମ୍ବା ସାଢେସାତୀ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରର ପରାମର୍ଶରେ ନୀଳମଣି ରତ୍ନ ମଧ୍ୟ ପିନ୍ଧି ପାରିବେ |
ଯଦି ଆପଣ ଶନି ଦେବତାମାନଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କାଳୀ ଚଲିସା, ଶ୍ରୀ ଦୁର୍ଗା ଙ୍କ ମହିମା ପଢନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣ ଶନିଙ୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶନିବାର ଦିନ ଛାଇରେ ଦାନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ପାତ୍ରରେ ସୋରିଷ ତେଲ ନେବାକୁ ପଡିବ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପାତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ଦେଖି, ଶନି ଦାନ ନେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପାତ୍ର ସହିତ ତେଲ ଦାନ କରନ୍ତୁ | ଏହା ସହିତ, ଆପଣ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଶନିଙ୍କ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *